Helyszín: MASE Tollaslabda Csarnok

A hétvégén került megrendezésre a Basamalom utcai tollaslabda csarnokban a Csapatbajnokság döntőjének első mérkőzésére. Az alapszakaszban elért sima győzelmek után talán senki sem gondolta volna, (7-2, illetve 8-1-re nyertünk a Debrecen ellen), hogy ellentétes előjelű győzelem is születhet. Csapatunk ezúttal nem számíthatott az ukrán nemzeti bajnokság miatt távolmaradó Maria Ulitinára, de így is a 9-ből csak 5 meccs volt, amit a debreceniek megnyerhettek.

A döntő amúgy igen izgalmasra sikeredett. Az első két férfi egyénit a várakozásoknak megfelelően nagyon simán hoztuk, így 2-0 volt az állás ide. A harmadik férfi egyéniben 50-50% volt meccs előtt mindkét félnek, végül a debreceni Mester József 2 szettben nyert. Következtek a női egyéni mérkőzések, ahol az Ulitina hiányában csak egy igazán egyéni játékosunk volt hadra fogható. Az idei szezonban eddig veretlen Sárosi Laura, két nagyon szoros szettben, de alulmaradt a tavalyi női egyéni magyar bajnok Varga Orsolyával szemben. Így 5 szám után a Debrecen fordított 3-2-re.

Következtek az egynemű párosok. A két férfi páros versenyszámban egységeink magabiztosan hozták az újabb két kötelező győzelmet, azaz versenyszámmal a vége előtt újra mi vezettünk 4-3-ra. Női párosban viszont a tavalyi pécsi magyar bajnok egységünk, a Sárosi lányok, 3 szoros szettben alul debreceniek családi duója ellen. Az állás így 4-4 lett.

Következett a döntő, vegyes páros mérkőzés, ahol a debreceniek még jobban belelelkesülve játszva végül 2 ugyancsak nagyon szoros szettben, de legyőzték a MASE egységét.

Fájó ez a vereség számunkra, de ugyanakkor levonva a tanulságokat, jókor jött ez a pofon a csapat számára, hiszen rávilágított, hogy a sportban nincs minden előre lefutva. Még nagyon sok fontos verseny lesz ebben az évben, így remélhetőleg észbe kapnak a játékosaink.

A döntő következő mérkőzése Debrecenben lesz február 17-én, ahol, ha sikerül nyernünk, akkor kiharcolhatjuk a mindent eldöntő 3. mérkőzést.