Nagy tervekkel vágtunk neki az idei felnőtt OB-nak, hiszen a csapatbajnoki győzelem mellé szerettük volna begyűjteni mind az 5 egyéni versenyszám első helyét, illetve ezek mellé minél több érmes helyezést is szerezni. Erre előzetesen az idei év ranglistaversenyei alapján minden okunk megvolt. Egyedül a női egyes versenyszámban nem mi számítottunk a fő esélyesnek.

1. nap - selejtezők

Az első napon a legjobb 4 közé jutásig játszottuk le a mérkőzéseket. Vegyes párosban sajnos a 4 közé már csak Tóth Henrik Fekete Sára jutott, a többi 3 egységünk szoros meccseken, de végül kikapott. Férfi egyéniben is csak Tóth Henrik kvalifikálta magát a vasárnapi döntőkre, a másik 3 versenyzőnk igazából csak megszorongatni tudta ellenfeleit. Sajnos női egyéniben az elsőségről már szombaton le kellett mondanunk, mert Sárosi Laurának nem sikerült a legyőznie a hazai pályán versenyző és a versenyen másodikként kiemelt zrínyis Szőke Mónikát. Férfi párosban Tóth Henrik Németh Andrással, míg a nőknél mindkét egységünk könnyedén jutott a legjobb 4 közé.

2. nap – elődöntők, döntők

4 versenyszámban maradt esélyünk a végső győzelemre. Ebből 3 számot Tóth Henrik magabiztosan és ellentmondást nem tűrve nyert meg, így ezzel a 3 sikerével (férfi egyéni, férfi párosban Németh Andrással, vegyes párosban Fekete Sárával) nem csak életében másodjára sikerült tripláznia, hanem 26 éves korára bekerült a halhatatlanok közé is, mert ezekkel az elsőségekkel megszerezte a 25. magyar bajnoki címét. Női párosban mindkét oldalon a mi egyesületünk versenyzői jutottak be, így már csak az volt a kérdés, hogy címvédésre kerül sor, vagy a Sárosi testvérpár első felnőtt egyéni magyar bajnoki címének örülhetünk majd. Végül a lelkesebb küzdő Sárosi lányok (Réka és Laura) mosolyoghattak.

Összességében jól szerepeltünk, hiszen a „kötelező" győzelmeket begyűjtöttük. Sajnos az újabb sporttörténelmi siker még várat magára, de reméljük jövőre sikerül majd még egy szinttel előrébb lépni. Tóth Henriknek pedig külön gratulálunk az Örökös Magyar Bajnoki címéhez!